יום חמישי, 16 באפריל 2015

תיק הפקה ניו מדיה

חלק א: הקדמה אישית
1.ספר לקוראים מי אתה , תוך שאתה מוסיף משהו מעניין על עצמך ועל תפקידך במסלול הניו מדיה.
שלום שמי אורי יחזקאל אני מאוד אוהב את המגמה ובמיוחד את תחום הצילום.
2. באיזה תחום התמחית בשנתיים האחרונות במסלול
בתחום הצילום והכתיבה.


חלק ב:מסקנות ביניים מתהליך הלמידה
  1. מהן המסקנות העיקריות אותן למדת במסלול הניו מדיה? המסקנות העיקריות שעולם התקשורת הוא עולם חשוב ומיוחד ולעיתים אף קשה במיוחד.
  2. כיצד אתה רואה את עצמךל פעיל בתחום הניו מדיה בעתיד? זה תחום שמעניין אותי מאוד ואני אשקול בעתיד אולי לעבוד במשהו שקשור לתחום הצילום והכתיבה.
  3. אילו מהדברים שלמדת בשיעור יישמת בפעילות האישית שלך ברשת וברשתות החברתיות ? בתחום הכתיבה התחלתי לכתוב כתבות ולהעלות אותם לרשת.


חלק ג: תקשורת ודמוקרטיה
1.איזה ענין ציבורי יש בנושאים בהן עסקת? בחר מתוכם 2 נושאים והסבר למה חשוב להביא לידיעת הציבור את הנושא? באחד מהכתבות שכתבתי העניין הציבור היה המונדיאל ובשני היה בחירתו של בנימין נתניהו לראשות הממשלה לדעתי חשוב להביא לידיעת הציבור את המונדיאל מכיוון שזה אירוע הספורט הגדול בעולם שמרתק מיליוניי צופים מרחבי העולם ובנושא של בנימין נתניהו אני חושב שזה הנושא שהכי ריתק את אזרחי ישראל בחודש האחרון כי אין דבר שיותר מעניין מבחירות לראשות הממשלה.
2. האם נתקלת בבעיות  חוקיות או אתיקה עיתונאית במהלך עבודתך ואיך פתרת אותן? לא נתקלתי בבעיות מיוחדות במהלך הכתיבה שלי את הכתבות שלי כתבתי תוך כדיי הצבת עובדות בלבד מבלי להעתיק מאתרים אחרים ולפגוע באנשים.
3.האם הכתבות שלך ממלאות את אחד מתפקידי התקשורת ? אם כן מהו וכיצד הן  ממלאת אותו?
חמשת תפקידי התקשורת:כן מכייון שבכתבות שלי הצבתי את הפרשנות שלי לדברים שמעסיקים אותי ואת כלל אזרחי ישראל ואף ניסתי לשכנע אחרים בצדקתי.
* סיקור ופיקוח – בעיקר את מרכזי הכוח.
*תיאום וקישור-פרשנות, ראיונות עומק, מידע שימושי.
* העברה תרבותית -העברת המורשת, הצגת נורמות.
*בידור
*גיוס – מסרי שכנוע - גיוס דעת קהל: פרסומת,  תעמולה ותעמולת בחירות.


חלק ד: פירוט 3-5 עבודות שבהן התלמיד היה מעורב לאורך תקופת הלימוד (שנתיים)
בחלק זה יציג התלמיד תוצרים מכתבות בולטות בהן השתתף. התוצר יכול להיות פסקה מסכמת של הכתבה, קטע וידאו או אודיו, או צילום סטילס מתוך כל כתבה. הוא יוסיף טקסט  המתאר את נושא הכתבה, תגובות שקיבל עליה ומסקנות שהסיק אחרי כתיבתה. כמו כן הוא
יצמיד קישור לכתבה המלאה לעיון נוסף.

אני מצרף פה כמה פסקאות וקישורים לכתבות שבהם השתתפתי באופן פעיל.
כתבה ראשונה אל תבכי ארגנטינה .
הכתבה עסקה בדרכה של ארגנטינה במונדיאל האחרון על הרחש מסביב ועל נפילתה בגמר.
"הדרך של ארגנטינה  אל הגמר הייתה סלולה נצחונות על כל יריבותיה תוך הצגת משחק מרהיב ומשכנע שגרם לרבים לחשוב שהיא מועמדת מספר אחד לזכייה.
בין הנצחונות היותר מרשימים אפשר לכלול את הניצחונות על הולנד ובלגיה שנחשבות לנבחרות בכירות וחזקות.

בשלבים המאוחרים של הטורניר הארגנטינאים  התחילו להאמין באפשרות של זכייה בגביע, אולם מכת פציעות  שפקדה אותם בשלבים אלו הותירה אותם  כנגד "החיה" הגרמנית  בנחיתות איכותית מובהקת שבדיעבד גם גרמה להפסד ..."

כתבה שנייה שוב חזר הצבע הצהוב.
הכתבה עסקה בעונתה האחרונה של מכבי תל אביב בכדורסל ועל זכייתה באליפות וביורוליג.

"איזה שנה זאת הייתה עבור מאות אלפי אוהדי מכבי תל אביב כדורסל ברחבי הארץ  ובעולם עם התחלה רעה מאוד וסיום מפתיע ובלתי צפוי.
זה התחיל לא כמצופה עבור מועדון בסדר גדול של מכבי תל אביב עם הפסדים מבישים לקבוצות קטנות בליגה שגררו גליי הדים רחבים בתקשורת אשר תקפה את המאמן דאז דיויד בלאט..."

בכתבת הוידיאו שעשיתי על הביג פאשן באשדוד ביחד עם חבריי לצוות עמית משה רון סימון ואסף שלום אנחנו הצגנו את המתחם והסברנו על החנויות שבו. ובנוסף ראיינו עוברי אורח  ושאלנו את דעתם על המתחם .
https://www.youtube.com/watch?v=Ie1tIiZ3abw&feature=youtu.be
 

אין תגובות:

פרסום תגובה