יום חמישי, 16 באפריל 2015

אל תבכי בשבילי ארגנטינה

אל תבכי בשבילי ארגנטינה


ב14 ליוני שנה שעברה אירחה  ברזיל את   האירוע הידוע בכיוניו  "המונדיאל".  מונדיאל( לפחות לפי ויקיפדיה)  הוא שיבוש של המילה הספרדית Mundial, המהווה קיצור של השם הספרדי לטורניר - Copa Mundial de Fútbol,או יש הטוענים שכנראה מקור השם מוהמילה הצרפתית monde שמשמעותה עולם ומאז המונדיאל ב1994 שנערך בארצות הברית השתרשה המילה כמילה הרשמית והנפוצה לגביע העולם בכדורגל.

באותו חודש יוני בשנה שעברה הייתי כמו מליונים אחרים בעולם , מרותק למסכי הטלוויזיה ובעצם הזנחתי את כל מה שמסביב ופשוט התמכרתי לחלוטין לחווית הכדורגל הארבע שנתית הזאת בשם -" המונדיאל"
אני מאוד אוהב כדורגל והנבחרת שאהדתי במונדיאל האחרון הייתה ארגנטינה.
במונדיאל  זה הגיעה ארגנטינה אל הגמר הנחשק בו פגשה את גרמניה והפסידה לה בתום הארכה מותחת עם שער של השחקן הגרמני מריו גצה בדקה ה113 של המשחק שהותיר את האומה הארגנטינאית בהלם.

הדרך של ארגנטינה  אל הגמר הייתה סלולה נצחונות על כל יריבותיה תוך הצגת משחק מרהיב ומשכנע שגרם לרבים לחשוב שהיא מועמדת מספר אחד לזכייה.
בין הנצחונות היותר מרשימים אפשר לכלול את הניצחונות על הולנד ובלגיה שנחשבות לנבחרות בכירות וחזקות.
בשלבים המאוחרים של הטורניר הארגנטינאים  התחילו להאמין באפשרות של זכייה בגביע, אולם מכת פציעות  שפקדה אותם בשלבים אלו הותירה אותם  כנגד "החיה" הגרמנית  בנחיתות איכותית מובהקת שבדיעבד גם גרמה להפסד .


לאחר ההפסד בגמר האומה הארגנטינאית  לא לקחה קשה את ההפסד בגמר וראתה בנבחרת המקומית הצלחה כבירה שעשתה דברים יפים כנגד הציפיות.
הציבור בארגנטינה היה כל כך מאושר מההישג של ארגנטינה במונדיאל ,דבר שגרם להקמת רחובות חדשים שנשאו את שם גיבורי הנבחרת הארגנטינאית במונדיאל  ( ליונל מסי סרחיו אגוארו ועוד.)
lio2


על המונדיאל הבא שיתקיים  ברוסיה בשנת 2018 תגיע ארגנטינה נחושה מתמיד עם רצון עז להוכיח שהגעתה לגמר במונדיאל הקודם לא היתה חד פעמית.  לטעמי היא  פייבוריטית לזכייה 3 בגביע העולמי ואני מאמין שהיא תזכה בו לבסוף

אין תגובות:

פרסום תגובה