יום שישי, 27 בפברואר 2015

שוב חזר הצבע הצהוב

"שוב חזר הצבע הצהוב"

איזה שנה זאת הייתה עבור מאות אלפי אוהדי מכבי תל אביב כדורסל ברחבי הארץ  ובעולם עם התחלה רעה מאוד וסיום מפתיע ובלתי צפוי.
זה התחיל לא כמצופה עבור מועדון בסדר גדול של מכבי תל אביב עם הפסדים מבישים לקבוצות קטנות בליגה שגררו גליי הדים רחבים בתקשורת אשר תקפה את המאמן דאז דיויד בלאט.

בלאט נתקף מכל עבר על חוסר הצלחת הקבוצה ואף כמעט פותר כאשר הפסיד לעירוני נס ציונה שהיווה הפסד שני בשלושת המחזורים הראשונים של העונה.
רבים בתקשורת קראו להתפטרותו של בלאט אך הצמרת המחליטה במכבי דאגה להשאירו ,החלטה שבדיעבד התבררה כנכונה מושכלת ונבונה.

ברגעים היותר גרועים של העונה דיויד בלאט.
דווקא אז אחרי התחלת העונה הרעה מכבי התחילה לרוץ עם ניצחונות רצופים בליגה וניצחונות חשובים באירופה על באיירן מינכן ועל גלאטסראיי דבר שהובילו לאמונה מחודשת אצל האוהדים הצהובים שאפשר להוציא משהו מהעונה שהתחילה בצורה מקרטעת והשתפרה מרגע לרגע.
מכבי החלה להשתפר בליגה ויצרה רצף ניצחונות מרשים אשר כלל 14 ניצחונות רצופים  בין היתר על הפועל תל אביב ועל הפועל ירושליים.
בעקבות הניצחונות הללו מכבי דהרה לאליפות אחרי שניצחה בסדרת הגמר את מכבי חיפה וזכתה באליפות 51.
מכבי תל אביב עם עוד אליפות לאוסף.
 
באירופה הסיפור הלך קשה יותר מכבי נכנסה בקושי לפיינל פור אחרי ניצחון היסטורי על מילאנו באיצטדיונה הביתי באיטליה.
אך אז רבים האמינו שפה הסיפור נגמר ושלמכבי אין מה למכור יותר, מכבי פגשה בפיינל פור יריבה חזקה בדמותה של צסקא מוסקבה אך כמו כל חצי העונה של מכבי דאז היא שיחקה בכבוד ואף ניצחה אחרי משחק צמוד וסל ניצחון של טייריס רייס.
אחרי משחק זה הציבור הישראלי היה המום מהשיגה של מכבי דבר שהוביל לכך שכ15 אלף אוהדי מכבי נסעו לגמר נגד ריאל מדריד במילאנו.
בגמר הסיפור היה שונה אלפי אוהדי מכבי ביציעים גרמו לתחושת משחק ביתי דבר שהיה בולט במשחקה של מכבי היא ניצחה בתום הארכה בהפרש דו ספרתי את ריאל והותירה את הציבור הישראלי המום והוכיחה לכולם ש "אנחנו על המפה ואנחנו נשאר על המפה ".
מרגעי האושר של העונה שעברה.

 

אין תגובות:

פרסום תגובה